Arkusz przebiegu części praktycznej egzaminu

egzamin nauka jazdy zamość

Podczas swojego egzaminu na prawo jazdy, ocenianych będzie przede wszystkim Twoja samodzielność i zdolność prowadzenia pojazdu. Przy okazji masz do wykonania szereg zadań egzaminacyjnych, których poprawność wykonania będzie odnotowywana w arkuszu Jak on wygląda?

Arkusz przebiegu części praktycznej egzaminu na prawo jazdy, którego wzór określa „rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach”.

arkusz egzaminacyjny

Egzaminator wypełnia określone pola arkuszu w trakcie przebiegu Twojego egzaminu na prawo jazdy. Prawidłowe wykonanie zadania zaznaczane jest w polu „P-poz”, nieprawidłowe wykonanie zadania – w polu „N-neg”. Dwukrotne nieprawidłowe wykonanie  tego samego zadania skutkować będzie negatywną oceną egzaminu na prawo jazdy.

Pamiętaj:

 1. Na wykonanie  zadania egzaminacyjnego „Przygotowanie do jazdy, sprawdzenia stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy” czyli światła + elementy pod maską masz 5 minut. To naprawdę duuuuuużo czasu (bo ile można opowiadać o świetle cofania i poziomie płynu do spryskiwaczy;) ).
 2. Na wykonanie zadania „Ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu” Twój czas egzaminacyjny jest nielimitowany.
 3. Na wykonanie zadania „Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu” Twój czas egzaminacyjny jest nielimitowany
 4. Egzamin w ruchu miejskim musi trwać nie mniej niż 40 minut chyba że w ciągu 25 minut wykonasz wszystkie zadania egzaminacyjne, a wynik egzaminu jest pozytywny, wówczas egzaminator może skrócić Twój egzamin do 25 minut. Oznacza to, że pośpiech na egzaminie jest bezzasadny! Przepisy bowiem nie określają górnego progu czasu egzaminacyjnego. Jeśli szybciutko wykonasz wszystkie zadania egzaminator będzie zmuszony nadal kontynuować egzamin do wyczerpania minimalnego czasu egzaminacyjnego – czyli krótko mówiąc będziesz jeździć na darmo, a wówczas możesz popełnić błąd…
 5. Nikomu (powtórzymy: NIKOMU) nie jest na rękę przedłużanie czasu egzaminacyjnego.

 

Pobierz rozporządzenie: D20120995.

 • Jak długo trwa egzamin praktyczny?
 • Czy to prawda, że 13 podejście do egzaminu jest darmowe?
 • Kto może iść na egzamin z naszym instruktorem?
 • Czy pomimo oblanego egzaminu na prawo jazdy mogę jeździć dalej?
 • Czy mogę nie zgodzić się z wynikiem egzaminu?
 • Kiedy egzaminator przerwie egzamin?
 • Jakie zadania muszę wykonać na egzaminie?
 • Czy w Zamościu są wyznaczone trasy egzaminacyjne
 • Czy mogę zdawać z moim instruktorem?
 • Czy egzamin muszę ustalić osobiście?

Odpowiedzi szukaj w FAQ

Tego na egzaminie nie rób

0 Thoughts to “Arkusz przebiegu części praktycznej egzaminu”

Dodaj komentarz