Już we wrześniu więcej pytań w testach na prawo jazdy

Jest potwierdzenie Ministerstwa: pula pytań stosowana na egzaminach teoretycznych zostanie powiększona o nowe pytania i to już we wrześniu 2016. Ile jest pytań na prawo jazdy? Ile pytań zostanie dodanych?

Serwis zdamyto.com podpytał u źródła:

  1. Ile dokładnie pytań egzaminacyjnych jest udostępnionych na stronie ministerstwa? Proszę o podanie sumy wszystkich pytań, które zostały podzielone na pięć części.
  2. Czy w 2016 roku planowane jest zwiększenie puli pytań egzaminacyjnych?

Komisja ds Weryfikacji i Rekomendacji Pytań Egzaminacyjnych działająca przy Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa wystosowała odpowiedź, której kopie znajdziecie pod artykułem. Wracając jednak do pytań skierowanych do ministerstwa:

Ad. 1. Wszystkich pytań na wszystkie kategorie jest dokładnie 2661 (a nie jak twierdzą niektore źródła 3 lub 4 tysiące).

Ad. 2. Tak, baza pytań zostanie powiększona o 441, które zostaną dodane najprawdopodobniej już we wrześniu 2016 cialis without prescription.

Warto przypomnieć, że pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Przy okazji: Serwis zdamyto.com już w sierpniu interweniował u Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie błędów w niektórych testach na prawo jazdy. Czytaj „Uwaga, błąd w testach na prawo jazdy. Oficjalne stanowisko Komisji”

Testy na prawo jazdy są więc jawne – chociaż ministerstwo nie publikuje klucza odpowiedzi do nich, więc dystrybutorzy testów na prawo jazdy o odpowiedzi muszą zatroszczyć się sami, stąd takie kwiatki w odpowiedziach.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy, gdy tylko zostaną dodane do oficjalnej bazy, pojawią się w serwisie zdamyto.com i zostaną udostępnione kursantom

testy na prawo jazdy
Odpowiedź Komisji w sprawie ilości pytań w oficjalnej puli pytań egzaminacyjnych

Dokładnie wszystkie aktualne pytania egzaminacyjne jakie są stosowane na egzaminach państwowych można przeglądać po kolei w testach na prawo jazdy ZdamyTo.com

http://www.youtube.com/embed/dx7HIVKvVdk?version=3&rel=1&fs=1&autohide=2&showsearch=0&showinfo=1&iv_load_policy=1&wmode=transparent

Czytaj więcej: Egzamin teoretyczny na prawo jazdy: będą nowe pytania

Dodaj komentarz