Jeden manewr drogowy, dwa zadania egzaminacyjne

Czyli parkowanie połączone z zawracaniem. Podczas wykonywania tego manewru na Koszarach w Zamościu uważaj, aby radość z dobrze wykonanego zadania nie przysłoniła Ci ograniczenia prędkości do 20 km/h.

Koszary objęte są bowiem strefą zamieszkania, a brak znaków ustalających pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach czyni je równorzędnymi.

Uważaj na:

  1. Prędkość – poruszasz się w strefie zamieszkania. Pamiętaj, że przekroczenie prędkości o mniej niż 20 km/h będzie odnotowane jako błąd. Przekroczenie prędkości o więcej niż 20 km/h skutkować będzie przerwaniem egzaminu na prawo jazdy.
  2. Skrzyżowania równorzędne. Pojazdy nadjeżdżające z prawej strony skrzyżowania (nie wszystkie jezdnie stanowią skrzyżowania!) mają pierwszeństwo. Z drugiej jednak strony część kierowców uznaje, że skoro znajdują się na „szerokiej jezdni” (czytaj: „głównej drodze”), to mają pierwszeństwo niezależnie od tego z której strony nadjeżdżają (zupełnie jak  tramwaje 🙂 ) Nie staraj się egzekwować na siłę swojego pierwszeństwa przejazdu, postępuj zgodnie z chińskim przysłowiem: „Kto jest głupszy?Głupiec, czy ten który za nim idzie?” *
  3. Przejście dla pieszych u wylotu na Piłsudskiego. Baaardzo szeroka jezdnia z równie szerokim przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerzystów w jednym. O ile pieszy znajdujący się daleko na skraju przejścia nie będzie problemem, to już rowerzysta znajdujący się na przejeździe może rozpocząć nagłe hamowanie w chwili twojego wjazdu na przejazd – a to już będzie wymuszeniem.

Na filmie

Krótka wizyta na koszarach: parkowanie połączone z zawracaniem. Na naszej drodze nie pojawiło się żadne skrzyżowanie równorzędne, jednak podczas wizyt w tym rejonie pamiętaj o zasadzie prawej ręki.

Gdzie jeździliśmy?

[google_maps id=”1356"]

 

* Serio. jest takie przysłowie 🙂

Dodaj komentarz