Najtrudniejsze (?) pytania z testów na prawo jazdy #10

Zdamyto.com odkrywa przed Wami kolejne pytania, na które pada najwięcej błędnych odpowiedzi. To już 10. „trudne” pytanie z testów na prawo jazdy i wciąż jesteśmy blisko połowy błędnych odpowiedzi.

Według danych zebranych przez zdamyto.com aż 42,65% kursantów udzieliło błędnej odpowiedzi na to pytanie:

Jaką funkcję spełnia układ przeciwblokujący ABS stosowany w pojazdach?
Jaką funkcję spełnia układ przeciwblokujący ABS stosowany w pojazdach?

Szybka odpowiedź

Sorry, there are no polls available at the moment.

Czym jest ABS?

ABS (ang. Anti-Lock Braking System) to układ stosowany w pojazdach mechanicznych w celu zapobiegania blokowaniu kół podczas hamowania, jako element układu hamulcowego. System ten jest zaliczany do grupy systemów Advanced Vehicle Control Systems (albo Automated Highway Systems). Jego bezpośrednim rozwinięciem są systemy ASR.

ABS zapobiega zjawiskom występującym po zablokowaniu kół, takim jak ściąganie samochodu w bok, wirowanie samochodu, utrata kontroli nad kierowaniem samochodem. Długość drogi hamowania pojazdu wyposażonego w system ABS w porównaniu do identycznego pojazdu bez tego systemu uzależniona jest od kilku czynników, takich jak: warunki zewnętrzne oraz umiejętności kierowcy. ABS w przeważającej większości przypadków wydłuża drogę hamowania w porównaniu do identycznego pojazdu bez tego systemu.

Dodaj komentarz