Najtrudniejsze (?) pytania z testów na prawo jazdy #13

Szczególna ostrożność i testy na prawo jazdy to połączenie przyprawiające zdających o gęsią skórkę. Jeśli do tego w pytaniu chodzi o sytuację w której tak „na oko” szczególną ostrożność trzeba zachować… Niezapomniane chwile na sali egzaminacyjnej murowane.

Przyjrzyj się pytaniu i udziel odpowiedzi poniżej:

Sorry, there are no polls available at the moment.

Powyższe pytanie znalazło się w zestawieniu najtrudniejszych pytań z testów na prawo jazdy, opublikowanym przez portal zdamyto.com. Serwis śledzi stopień trudności poszczególnych pytań i regularnie publikuje zbiór tych, które sprawiają kursantom najwięcej trudności.

Pytanie pochodzi z oficjalnej puli pytań stosowanych na państwowych egzaminach teoretycznych, a blisko 45 procent rozwiązujących testy na prawo jazdy w miesiącu grudniu nie udzieliło na nie prawidłowej odpowiedzi.

Wróćmy do pytania. Czy Twoja odpowiedź brzmiała TAK? Gratulacje! Jesteś na dobrym tropie…

…jednak odpowiedź jest nieprawidłowa. Dlaczego?

Odpowiedzi należy szukać w art. 58 ustawy prawo o ruchu drogowym:

1. Pojazd przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu osób niepełnosprawnych oznacza się z przodu i z tyłu kwadratowymi tablicami barwy niebieskiej z międzynarodowym symbolem wózka inwalidzkiego barwy białej. Tablice te powinny być wykonane z materiału odblaskowego. Kierujący tym pojazdem jest obowiązany włączyć światła awaryjne podczas wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej.

2. Kierujący pojazdem, omijając pojazd, o którym mowa w ust. 1, jest obowiązany w czasie wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej zachować szczególną ostrożność i w razie potrzeby zatrzymać się.

Szczególną ostrożność musisz zachować zatem podczas omijania tego pojazdu, ale tylko w sytuacji gdy wsiada lub wysiada z niego osoba niepełnosprawna.

Testy na prawo jazdy 2017

Pełna oficjalna baza pytań na prawo jazdy dostępna jest na portalu zdamyto.com

Leave a Comment