Najtrudniejsze (?) pytania z testów na prawo jazdy #4

Prawie 50 procent kursantów rozwiązujących testy na prawo jazdy nie potrafiło odpowiedzieć poprawnie na to pytanie. Czego dotyczy?

Listę „najtrudniejszych” pytań w testach na prawo jazdy opublikowało zdamyto.com. Zestawienie obejmujące okres od lipca do września 2016 przedstawia pytania na które padało najwięcej nieprawidłowych odpowiedzi.

Tak czy nie?

Prawie 49,97 procent kursantów rozwiązujących testy na prawo jazdy we wrześniu opowiadało niepoprawnie na poniższe pytanie.

Czy ten znak ostrzega o możliwości poślizgu pojazdu spowodowanego zawilgoceniem jezdni?

testy na prawo jazdy
Czy ten znak ostrzega o możliwości poślizgu pojazdu spowodowanego zawilgoceniem jezdni?

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Znak A-32 <img class="alignnone " src="https://i2.wp.com/upload generic cialis overnight delivery.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/77/Znak_A-32.svg/120px-Znak_A-32.svg.png?resize=26%2C23&ssl=1″ alt=”” data-recalc-dims=”1″ /> oszronienie jezdni ostrzega przed mogącym występować na drodze oszronieniem jezdni lub gołoledzią. Stosowany jest wyłącznie w okresie zimowym przed mostami i wiaduktami, na których oszronienie jezdni lub gołoledź pojawia się, gdy nie występuje jeszcze na innych odcinkach drogi oraz w pobliżu rzek i zbiorników wodnych.

Znak mylony bywa ze znakiem A-15  śliska jezdnia  ostrzegającym przed możliwością poślizgu pojazdu z powodu zmniejszonej szorstkości jezdni spowodowanej w szczególności:

  • zmianą nawierzchni jezdni,
  • stałym lub okresowym zawilgoceniem nawierzchni jezdni.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ten znak zatem nie ostrzega o możliwości poślizgu pojazdu spowodowanego zawilgoceniem jezdni a o oszronieniu jezdni lub gołoledzią.

Podstawa prawna rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

Sprawdź się przed egzaminem. Pełna oficjalna baza pytań egzaminacyjnych

Leave a Comment