Posłowie chcą wiedzieć ile jest pytań do testów na prawo jazdy

Pytania stosowane w egzaminach teoretycznych na prawo jazdy są informacją publiczną. Posłowie pytają więc ile pytań wchodzi w skład oficjalnej puli.

Zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Posłowie pytają o testy na prawo jazdy

Zapytanie wystosowali: 8 sierpnia 2016: Andrzej Kobylarz, Wojciech Bakun, Barbara Chrobak, Maciej Masłowski, Jarosław Porwich, Stefan Romecki, Paweł Skutecki, Paweł Szramka, Agnieszka Ścigaj:

  1. Ile pytań liczy obecnie baza pytań na prawo jazdy, z podziałem na poszczególne kategorie?

  2. Czy wśród zweryfikowanych przez Komisję do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych, stosowanych na egzaminie państwowym na prawo jazdy, pojawiły się pytania ocenione negatywnie i usunięte z bazy?

  3. Czy wśród pytań zweryfikowanych negatywnie pojawiły się takie, które kandydaci na kierowców otrzymywali wcześniej w swoich zestawach na egzaminie państwowym?

Zapytanie nr 855 do ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie egzaminów teoretycznych na prawo jazdy

Zdamyto.com już wcześniej pytało o ilość pytań w bazie testów na prawo jazdy. Oto odpowiedź Ministerstwa:

Poczytaj też: „Testy na prawo jazdy: zdawalność egzaminów teoretycznych

Dodaj komentarz