Prawo jazdy 2017: Nie daj się ponieść emocjom

Początek roku w naukach jazdy zwykle oznacza zmiany – tak przynajmniej myślą kursanci, bo tak podpowiadają im media. A jak jest naprawdę?

Strach ma wielkie oczy

clown-fear-horror-large

„Nic nie jest pewne poza tym, że obudziłem się” jak śpiewa T.Love. Podobnie ze zmianami w prawie jazdy. Zmiany, które „podobno” mają wejść „po nowym roku” często okazują się… plotką rozdmuchiwaną przez media. Nie ma pewności, czy zapowiadane od lat zmiany dla młodych kierowców wejdą w życie w 2017 roku, właściwie to są nikłe na to szanse.

Zmiany

…dotyczące młodych kierowców a nie egzaminów na prawo jazdy jak rozumiała część kursantów miały wejść w styczniu 2016. Nie udało się, bo do wprowadzenia ich w życie niezbędny jest system CEPIK 2.0, który… nie zadziałał. Wprowadzenie nowych przepisów przesunięto o kolejny rok na 1 styczeń 2017. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem także nie uda się uruchomić CEPIK-u. No chyba, że dobrym pomysłem byłoby sparaliżowanie pracy WORD, nauk jazdy czy stacji diagnostycznych.

Czytaj: Prawo jazdy 2017: Nowe przepisy (niemal na pewno) nie wejdą

Co właściwie miało się zmienić? Czytaj Prawo jazdy 2017

Mimo wszystko raz na jakiś czas można spotkać się z takimi „newsami”:

Testy na prawo jazdy 2017

Ile jest pytań na prawo jazdy? Czy będą nowe pytania? Czy egzamin teoretyczny będzie trudniej zdać?

Testy na prawo jazdy nie są już tajemnicą. Oficjalna pula pytań jest udostępniona publicznie i opublikowana na stronach Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Ilość pytań ma wzrosnąć i to już we wrześniu 2016. Ile ich jest? O to zapytało zdamyto.com u samego źródła. Poniżej odpowiedź Ministerstwa.

Do puli pytań stosowanych na egzaminach teoretycznych na prawo jazdy ma trafić 441 nowych pytań. Obecnie testy na prawo jazdy składają się z 2661 pytań – na wszystkie kategorie prawa jazdy.

Pamiętaj: Każde pytanie egzaminacyjne jest obecnie JAWNE! Wszystkie aktualne oficjalne pytania są dostępne w testach na prawo jazdy ZdamyTo.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/uwaga-word-y-oblegane-spiesz-sie-bo-od-1-stycznia-2017-zmiana-przepisow-a-pozniej-umrzesz/

Dodaj komentarz