Rondo na Peowiaków. Nie oberwij sąsiadowi lusterka

Ronda z dwoma pasami ruchu (w domyśle rondo na Hrubieszowskiej) mrożą krew w żyłach kursantów. Tymczasem takich skrzyżowań jest w Zamościu więcej, tyle, że bez wyznaczonych pasów ruchu.

Rondo na Peowiaków

Zapewne wielokrotnie pokonywałeś to skrzyżowanie podczas jazd szkoleniowych. Skrzyżowanie posiada dwa niewyznaczone pasy ruchu, podczas wykonywania manewrów warto trzymać się swojego pasa, także dla własnego bezpieczeństwa.

Co robisz źle?

  1. Wykonując manewr zmiany kierunku jazdy w prawo – tak jak na przykładowym filmie – zaczynasz nieświadomie odjeżdżać od prawej krawędzi jezdni wjeżdżając na lewy pas, na którym znajdują się pojazdy jadące np na wprost. Takie zachowanie grozi kolizją.
  2. Boisz się wjechać na nawierzchnię z kostki. „Bo nie wolno”. Wolno, a czasem nawet trzeba. Przypomnij sobie wykłady w swojej nauce jazdy dotyczące znaków poziomych. Wśród znaków drogowych próżno szukać znaku „czerwona kostka”. Nie jest to więc powierzchnia wyłączona z ruchu a jedynie inny rodzaj nawierzchni (kostkowa jeśli już mamy trzymać się art. 2. ust. 2 ustawy prd).Zobacz „przeklęte miejsca” na trasach egzaminu na prawo jazdy w Zamościu.

Pssst… Potrzebujesz jazd dodatkowych? Zapisz się

Testy na prawo jazdy: pełna oficjalna baza pytań egzaminacyjnych

Leave a Comment