Skrzyżowanie Dzieci Zamojszczyzny-Sadowa w Zamościu

Przejazd drogą o podwyższonej prędkości to obowiązkowy element egzaminu na prawo jazdy. Egzaminator na pewno zabierze cię na odcinek o podwyższonej prędkości. Na co zwracać uwagę? Skrzyżowanie Dzieci Zamojszczyzny-Sadowa w Zamościu.

Skręcamy w lewo w kierunku Sadowej. Doskonała widoczność na skrzyżowaniu pomaga, jednak podwyższona prędkość z jaką poruszają się inne pojazdy może odrobinkę zgubić.

Co robisz źle?

  1. Znajdujesz się na drodze o podwyższonej prędkości. Najgorsze co możesz zrobić to… zwolnić podczas zmiany pasa ruchu (czasem oczywiście zmniejszenie prędkości jest zasadne).
  2. Zwracaj uwagę nie tylko na odległość nadjeżdżających pojazdów ale i na ich prędkość. Pojazd znajdujący się „daleko” na drodze o dopuszczalnej prędkości 50 km/h jest „blisko” na 70-tce.
  3. Skręcając w Sadową zwracaj uwagę na sygnalizowany kierunek jazdy pojazdów poruszających się Dzieci Zamojszczyzny. Pojazdy skręcające w prawo nie stanowią przeszkody – tuż za skrzyżowaniem jezdnia posiada dwa wyznaczone pasy ruchu dla tego samego kierunku jazdy.
Jedziemy
Zobacz „przeklęte miejsca” na trasach egzaminu na prawo jazdy w Zamościu.

Pssst… Potrzebujesz jazd dodatkowych? Zapisz się

Testy na prawo jazdy: pełna oficjalna baza pytań egzaminacyjnych

Leave a Comment