Skrzyżowanie Kamienna – Koszmary (tzn Koszary) w Zamościu

Manewr wykonywany podczas egzaminu na prawo jazdy. Na co uważać?




Poruszając się ulicą Kamienną w Zamościu musisz pamiętać, że znajdujesz się na jezdni jednokierunkowej, zatem wykonanie zmiany kierunku jazdy w lewo w kierunku Koszar wymaga ustawienia się na lewym (częściowo zajętym przez zaparkowane skośnie pojazdy) pasie ruchu.

Samo skrzyżowanie znajduje się na dość silnym wzniesieniu, a widoczność w prawo na ulicę Kamienną jest bardzo ograniczona.

Skręcanie na Koszary bardzo często mylone jest z manewrem… zawracania.

Jeśli sytuacja drogowa wymaga zatrzymania się na przewiązce między wysepkami na ulicy Kamiennej, podczas ruszania staraj się pomóc sobie hamulcem awaryjnym – zupełnie tak jak na placu manewrowym WORD. Takie zachowanie zapobiegnie ewentualnemu stoczeniu się pojazdu podczas ruszania. Przecież skoro znalazłeś się na egzaminie w ruchu miejskim to doskonale potrafisz używać hamulca awaryjnego!

Pamiętaj, że ruszanie na wzniesieniu podlega ocenie jedynie na placu manewrowym WORD. Podczas ruszania na wzniesieniu w ruchu miejskim auto może zgasnąć, stoczyć się o więcej niż o 0,2 metra a manewr i tak nie zostanie negatywnie oceniony – przy założeniu oczywiście, że nie spowodujesz zagrożenia ani utrudnienia ruchu – a ruszać „z ręcznego” przecież potrafisz!

Podczas wykonywania manewru najlepiej jest zejść do biegu pierwszego.


Leave a Comment