Zatrzymanie w wyznaczonym miejscu. Pas włączania obok Castoramy

Zatrzymanie we wskazanym przez egzaminatora miejscu odbywa się czasami na pasie włączania obok Castoramy. Egzaminator precyzyjnie określa miejsce w którym masz się zatrzymać: na wysokości wskazanej latarni, bezpośrednio za ostatnią strzałką naprowadzającą itp.Zadanie egzaminacyjne

Hamowanie od prędkości co najmniej 50 km/h do zatrzymania w wyznaczonym miejscu (manewr może być wykonany na placu manewrowym ośrodka egzaminowania).

Oznacza to, że przed zatrzymaniem pojazd egzaminacyjny musi poruszać się z prędkością przynajmniej 50 km/h. W tym konkretnym przypadku zatrzymanie odbywa się na drodze o podwyższonej do 70 km/h prędkości. Nierozsądne byłoby więc poruszanie się z prędkością 50 km/h i niższą.

Na co uważać?

  1. Prędkość. Nie możesz „wczołgiwać się” na pas na którym ma odbyć się zatrzymanie. Jesteś na drodze o dopuszczalnej prędkości 70 km/h. Jazda z niską prędkością będzie wykroczeniem w ruchu drogowym, a przez to błędem na egzaminie, będzie też najzwyczajniej w świecie niebezpieczna. Nikt bowiem nie będzie spodziewał się na 70-tce pojazdu wlekącego się z prędkością 30 km/h.
  2. Linia ciągła. W początkowym odcinku pas włączania wyznacza linia ciągła. Uważaj aby na nią nie najechać.
  3. Włączanie się do ruchu po zatrzymaniu. O wiele łatwiej włączyć się do ruchu „w biegu”, wykorzystaj więc długość pasa włączania do tego aby odpowiednio rozpędzić się przed wjechaniem na właściwy pas.

Dodaj komentarz